başarısızlık yoktur sonuçlar vardır!

Birçok kişi yaptıkları bir işin sonunda, istedikleri verimi alamadıklarında kendilerini başarısız ve mutsuz hissederek, yeni bir durum daha denemeye korkarlar. Oysa NLP ilkelerinde “başarısızlık yoktur sonuçlar vardır” ilkesini bilseydik, ortaya çıkan şeyin sadece bir durumdan ibaret olduğunu kabullenir, yeni yöntemler deneyerek hedefe giden yola devam ederdik.
NLP tekniklerinden zihinde canlandırmanın gücünü ortaya koyan aşağıdaki örneğe bakalım isterseniz. Profesyonellerin PGA Golf organizasyonunda 96. sırada yer alan  Mc Dowell 2004 yılında NLP nin zihinde canlandırma tekniğini kullanarak, kısa sürede 6. Sıraya yükselişinin sırrı olarak, ” Birinci olan matt harboun ‘ nun NLP eğitimi aldığını öğrenince bende bu eğitime başladım, elimi kolumu bağlayan şeyin düşünce ve duyguların nasıl oluştuğunu, düşünce süreçlerini  bimiyordum, artık  bu süreçleri kontrol edebildiğimden, iç disiplin ve motivasyonumu kendim istediğim zaman, istediğim düzeyde oluşturabiliyorum diyor.
”Fantastik teknikleri yalnız profesyonellerin değil zihinde canlandırarak kendisinin de yapabildiğini anlatıyor. Çantasından çıkardığı golf sopalarına bakarak o güne kadar yaptığı en iyi atışları birer birer gözünün önüne getiriyor. Kendisi olarak tüm duygularını katarak bu atışları zihninde canlandırıyor. zihninde canlandırdıklarını fiziksel olarak nasıl hayata geçiriyora gelince, bu canlandırmayı herkes yapabilir.
Bu görüntü hava durumu rüzgarın hızı kiminle maç yaptığınız çevrenizdekilerin neler söyledikleri, oyun yerindeki görüntüler sesler, duygular gibi her şeyi. Artık yapacağınız atış, vereceğiniz hız, kavis sizin için herhangi bir atış ya da vakit kaybı değildir. Bu görüntü bilinç altında kayıtlıdır. Bu canlandırmayı birkaç kez tekrarladığınızda başarınız daha da artacaktır.
Bedeniniz ile beyniniz arasındaki bağlantıların güçlendiğini hissedeceksiniz. Aynı atışı yeniden ve yeniden yapıyormuş gibi hafızanız beyninizin önüne yerleşiyormuş gibi bir duygu hissedeceksiniz, böylece artık hem zihin hem de bedeniniz o atışı istediğiniz biçimde yapabilmeye hazır hale gelir. Deneyin Dowell ın başarısını siz de istediğiniz alanda yakaladığınızı göreceksiniz…

Website Pin Facebook Twitter Myspace Friendfeed Technorati del.icio.us Digg Google StumbleUpon Premium Responsive

Bu yazı Genel kategorisine gönderilmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir