BEYİN SİZ -1-

bahtiyar kürklü

Sunuş…

Merhabalar! Beyin SİZ adlı kitabımı beynin hak ettiği değerin bir yansıması olarak görmenizi istiyorum. İnanıyorum ki okuduktan sonra kendi kendinize ve kendiliğinden “Değerliyim ve yeterliyim” sözlerini söyleyecek, sevdiklerinizin de yararlanmalarını isteyeceksiniz. Beyin’ e ilişkin ilgi ve hayranlığımın gerekçelerine hak vereceksiniz.

Beyninizi tanıyarak ve işleyişini kavrayarak; hızlı düşünüp, doğru kararlar alabilen bir organınız haline gelmesi için,

Yerleşik olarak kabullendiğiniz ağrılarınızdan, fobilerinizden, stresinizden vb sorunlarınızdan; kısa bir süreçte sonuç alınan, güvenli, etkili, size özel ve uygulaması kolay yöntemlerle kurtulabilmek için,

Hayatınızda yaşayıp ta keşke yaşamasaydım dediğiniz anılarınızı tekrar duyduğunuz da: bir başkasına ait anıları dinler gibi karşılayabilmek için, bu anılardan kendinize dersler çıkarabilen bir gözlemci olabilmek için,

Beynin çalışma ilkelerini öğrenip, karmaşa içerisinde görünmez şeyler denilenleri sakince görebilmek için,

Beynini etkin kullanabilme becerilerine sahip olarak; yaratıcı hızlı kolay ve kalıcı bir öğrenme yeteneğine sahip olabilmek için;

beyin SİZ kitabını okumalısınız…

Okuma süresince beyninizi bir bilgisayar olarak kabul edin. Bilgisayar kullanımını bilmemeniz sorun değil! Yapacağınız şey, beyninizi NLPBUS© Nöral Format uygulaması ile formatlayıp, NLPBUS© Nöral Programming uygulaması ile gelişmiş bir yazılım programı yüklemek ve bunun kullanımını öğrenmektir. Çünkü beynin olağanüstü kapasiteye sahip mükemmel bir bilgisayar…

EFT, EMDR, DHE, PİKİ ve NLP’nin NLPBUS©  uyarlamalarını, bir egzersiz programı gibi okumanı ve o an kendine uygulamanı özellikle öneriyorum. Bütün bu tekniklerle, sorunlara neden olan zihinsel programların formatlanmış olacak. En önemlisi de eski programların yerine yeni ve gelişmiş bir program yazılımı kazanarak hayatının başrolünde sen olacaksın.

Önceden yazılımında olmayan programları gerçekleştiremeyince; “Yeteneksizim”, “Elimden bir şey gelmiyor”, “Zekâm yetmiyor” gibi mazeretlerle belki de kendini suçluyordun. Artık suçlama! Çünkü sorun 0-10 yaş arasında farkında olmadan yanlış bağlantılarla oluşturduğun yazılımın yanlış ya da yetersiz oluşundaydı. Eski programların yerine koyacağın gelişmiş yeni programa ait düşünce ve davranışların artık sana özgü bir yazılımın ürünü olacak. Bu yüzden her şeyin sorumluluğu da bundan böyle sana ait olmalı.

Kişisel gelişim kitaplarında kullanılan ortak akıl “Sen de başarabilirsin, sende bu potansiyel var, buna inanırsan hayatın olumlu yönde değişecek!”  üzerine önerilen tavsiyelerdir. Bu kitapları asla küçümsemiyor hatta yararlı olduklarını da kabul ediyorum.

Etkileri çoğu kez kalıcı olmasa bile, kendini iyi hissettiğin anlar, kısa dönem için bile bir kazançtır. Seni engelleyen olumsuz inançlarına vurulan ilk yıkım darbeleridir. Olumsuz nöral ağa bağlı oto yolun artık kullanılmamasıdır. Bunun sonucunda, seni olumsuzluklara götüren oto yolun, giderek yedek bir patika yola dönüşümüdür. Seni sınırlayan zehirli inançlarınla vedalaşmaya hazır hale gelmeni sağlayan araçlardan herhangi birisidir.

Bu kitabı, beyni ve düşünce süreçlerini anlama kılavuzu gibi okuduğun zaman; düşüncelerine adeta gizli bir elin değdiğini ve düşüncelerindeki gelişmişliği fark edeceksin. Aradığın tüm cevaplara kolayca ulaşabileceksin. Hayatını keyifli hale getirecek uygulamaların mimarı olacaksın. Yeni düşüncelerine göre şekillenen duyguların sana büyük bir bilgelik kazandıracak. Bilinçaltına kolayca ulaşabileceğin sağlıklı yollar açacak ve bilinçaltının gücünü kullanmayı öğreneceksin. Çünkü bilinçaltımız, evrenin bilgeliğiyle aramızdaki yegane bağdır.

Website Pin Facebook Twitter Myspace Friendfeed Technorati del.icio.us Digg Google StumbleUpon Premium Responsive

Bu yazı Genel kategorisine gönderilmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir