NLP YÖNTEMLERİYLE SİZ DE MÜKEMMEL OLABİLİRSİNİZ…

ÖSS-SBS-KPSS ve benzeri sınavlarda  çok daha başarılı olabilir özgüven eksikliğinizi giderebilirsiniz. Nasıl mı?

21 yy lın çağdaş bilim ve sanatından mükemmelliğin biliminden yararlanarak.

Performansınızdan  memnun değil misiniz?

Yaptığınız işte daha başarılı mı olmak istiyorsunuz?

Özgüven eksikliğimi yaşıyorsunuz?

Korkularınız mı var, örneğin topluluk içinde konuşamıyor musunuz?

Bu örnekleri istediğiniz kadar çoğaltabilirsiniz.  En önemlisi de sizde var olan olumsuzluklardan çok kısa sürede kurtulabilmeniz ve mükemmele ulaşabilmeniz hemen mümkün…Tabii bunun bir yöntemi var, Adı NLP

(Neuro- Linguistic Programming)

İnsan beyninin çalışmasını, düşünce süreçlerini, keşfeden bir bilim. NLP ne tıp, ne psikoloji, ne yoga türünden spor, ne dilbilim, ne de sibernetik, hepsini içeren bilimsel bir yöntem.

NLP her davranışın bir yapısı olduğu önermesiyle yola çıkar. NLP uzmanı kişiyi iyileştirmekle uğraşmıyor,  bilgisayar programcısı gibi davranış ve alışkanlıkları oluşturan programları yeniden programlayıp kişilerin var olan davranış ve alışkanlıklarını değiştiriyor.

Beyinde bir yapının öğrenilebilir, değiştirilebilir ve modellenebilir olmasından yararlanıyor.. .

Hangi davranışların faydalı ve etkili olduğunu bilmek,  algısal yeteneklerimize ve  kalibrasyon  gücümüze  bağlıdır.

NLP; davranış ya da alışkanlıkların beynimizde programlar şeklinde oluştuğunu bilir ve bilinçaltı dediğimiz normalde ulaşmamızın zor olduğu kısımlarda oluşan bu programları çözüm merkezi haline getirir…

NLP tekniklerini uygulamak için ille de bir problemin olması  gerekmez.  NLP bir modelleme sürecidir. İnsanların beyinlerinde nasıl düşündüklerini ortaya koyan bir sistemdir.

NLP   uygulamalarında kullanılan bir çok teknik vardır.  NLP uygulamalarında dilden özellikle yararlanır. Bilinçaltına yönelik 6 değişik dil kullanır. Bu diller tamamen bilinçaltının kullandığı, kişinin farkında olmadan yararlandığı dillerdir.

NLP nasıl uygulanıyor?

Uygulama konusu olarak neredeyse sınır yok gibi, hem bilinçaltı hem de bilinç düzeyinde çalışılıyor, çünkü bilinçli olarak anlatmak yeterli değil. Problemi olan ve bunu çözmek isteyenler bir de problemi olmadığı halde hayatında daha mutlu daha başarılı olmak isteyen kişiler,  NLP uygulamaları için başvuruyor. NLP uygulamaları bir tedavi biçimi değildir, insanın içinde zaten sahip olduğu kaynakların sisteme dahil edilmesidir. NLP de kişiye bilinçaltı ile iletişim kurarak  bilinçaltı gücünden yararlanması öğretilir…

Kişi kendinin kontrol edemediği,  bastırılmış duygularını nasıl anlayacağını, kendini nasıl tanıyacağını, yaşam boyunca oluşmuş, kendini sınırlayan ya da yanlış yere yönlendiren bilgilerin niçin oluştuğunu ve nasıl değiştiğini öğreniyor. Bu yapıldığında da kişiler zaten değişiyor. Kişinin kendi içindeki pozitif kaynakları keşfetmesi sağlanıyor.

Kişiyi engelleyen kendi geçmişinden kaynaklanan sınırlayıcı inançların kaynağı ne kadar geride olursa olsun bulup temizlemek şart. Bunlar temizlendikten sonra yerine doğru modeli koymak gerekiyor. Ayrıca bedensel sorunlar psikolojik kökenliyse bu sorunlar da NLP yöntemleriyle giderilebiliyor. NLP eğitimcisi hiçbir zaman kişiye 'Şunu yap bunu yap' demiyor . Sadece onu doğru karar verebileceği ruh haline sokuyor. Kişiyi doğru bir şekilde değerlendirebileceği bir bilinç seviyesine ulaştırıyor ve kararı kendisine bırakıyor.

Website Pin Facebook Twitter Myspace Friendfeed Technorati del.icio.us Digg Google StumbleUpon Premium Responsive

Bu yazı Genel kategorisine gönderilmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir