YARATICI İMGELEME NEDİR “ Affirmation “

Farkına varsak da varmasak da devamlı yaratıyoruz. Bir şeyi düşünür veya hissedersek O ‘olur’. Dikkatimizi neye verirsek, bir süre sonra, istesek de istemesek de onu yaratırız. “Ne istediğinize dikkat edin “ deyimini duymuşsunuzdur. Evet, çok doğru ama duygu ve düşüncelerinizi nereye koyduğunuza dikkat edin. Onlar sizin yaratımlarınızdır.

Eğer bir bulutu kaybedebilirseniz, düşüncelerinizin ne denli güçlü olduğunu bilirsiniz. Size sadece keyif için dışarı çıkıp bulutları kaybetmenizi veya etrafta dolaştırmanızı telkin etmiyorum. Benim kişisel inancım bir bulutun da diğer her şey gibi bir anlamı olduğudur. Ama, düşüncelerinizin gerçek ve ne kadar güçlü olduğuna dair kanıt istiyorsanız, çekinmeyin deneyin – tabi önce bulutun iznini almak şartı ile. Gökyüzünde küçük, şişkin bulutların olduğu bir gün, bir bulut seçin. Çok büyük olmasın (bu alıştırma birkaç dakika sürmeli ). Bulutunuzu seçtikten sonra ona sevginizi gönderin. Buluta, onun izni ile kaybolmasını istediğinizi söyleyin (Bazen kaybolmak istemezler, ama çoğunlukla istediğinize uyarlar). Şimdi buluta odaklanın ve onun tamamen kaybolduğunu imgeleyin. Gözlerinizi ondan ayırmayın. Parçalanmaya başladığını ve aniden kaybolduğunu göreceksiniz. Diğer küçük bulutların gökyüzünde olduğunu, ama bizim bulutumuzun kaybolduğuna dikkat edin. Tamam, şimdi buluta teşekkür etmeyi unutmayın.

Gönderdiğiniz düşünceleri göremeseniz de, bu alıştırmayı yaparak, düşüncelerinizin etkilerini görebilirsiniz. Bunun bazılarınızı şaşırtacağını biliyorum. Bu sihir değil. Bu düşüncelerinizin ne denli güçlü olduğunun bir göstergesidir. Dikkat ederseniz, iyi veya kötü her düşüncenizin evrene gittiğini anlayacaksınız. Buna dikkat edin ve her düşünce ve her ‘yaratım’ dan sorumlu olduğunuzu öğrenin. ”Şimdi” de kalmak yardımcı olur çünkü geçmişte yaşamanın faydası yoktur, gelecekte henüz burada değildir. Onun için dikkatinizi ona odaklayın.

Hayatınızda bir şey yaratmak veya ortaya koymak istiyorsanız, içinizde yer açmayı öğrenmelisiniz böylece onu önce üçüncü boyutta yaratabilirsiniz.

Ortaya koymanın 3 temel adımı vardır.

Kavrayın (istediğiniz nedir?).

İnanın (her yönüyle olmuş gibi davranın).

Sonra da alın. Daima şükran duyun..

Önce kendiniz için yaratmak istediğinizi imgeleyin. Bir yere yazın. Ben yazdıklarımı bilgisayarım da ekran koruyucuya, evde anayasa defterime, veya bolluk köşeme koyarım. Önemli olan onu olabildiğince sık görebilmektir. Sonra kendiniz için bir olumlama seçin. Kelimelerin enerjisi yüksek sesle söylendiğinde çok güçlüdürler nlpbus.com da çokça olumlama bulabilirsiniz.

Günlük tutmak ve en küçük detaya kadar arzularınızı yazmanız da yararlı olur. Yazar on yıl önce kendine bir define haritası yapmış. Büyük sarı bir kartonun üzerine, arzu ettiği her şeyin birer resmini yapıştırmış. Bu kartondaki her şeyin kendisi için gerçekleştiğini söylüyor (yeni bir tane daha yapmanın zamanı geldi diyor.)

Yaratmak istediğiniz konuda çok açık ve kesin olun. Ne istediğiniz konusunda çok dikkatli olun. Her şeyi göz önüne alın.

Kendiniz için ne yaratmaya veya ortaya koymaya karar verdikten sonra, her akşam uyumadan önce ona sahip olmanın, onu yapmanın veya o olmanın nasıl bir şey olduğunu hissedin. Onu yaparken kendinizi görün. Seçtiğiniz bir olumlamayı kullanın ve uyumadan Evrene şu an sahip olduklarınız için teşekkür edin. Sabah kalkmadan aynı alıştırmayı yapın. Şükran duymak var olanlar için teşekkür etmek, süreci hızlandıracaktır.

Her gece, aynı yaratıcı imgelemeyi düşünün, hissedin, görün, olun, yapın ve olumlayın. Değişiklikler, ayarlar yapın. Bir şeyi gerçekten istiyorsanız bunu yapın ve gerçekleşeceğine güvenin…

Website Pin Facebook Twitter Myspace Friendfeed Technorati del.icio.us Digg Google StumbleUpon Premium Responsive

Bu yazı Genel kategorisine gönderilmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir